Dzielnica24.pl / Edukacja / Co daje nauka programowania dla dzieci i młodzieży dla ich rozwoju?

Co daje nauka programowania dla dzieci i młodzieży dla ich rozwoju?

9 września 2019

Programowanie od jakiegoś czasu nie jest już tylko domeną informatycznych geniuszy i ludzi, którzy chcą poświęcić swoje życie wpisywaniu rzędów komend i tworząc gry i programy. Programowanie to teraźniejszość, która ma swoje odbicie w potrzebach całego rynku niezależnie od branży, jak i staje się pasją i ciekawym hobby.

Wpływ nauki programowania na rozwój dzieci obecnie, jak i znaczenie tej umiejętności w przyszłości jest coraz bardziej doceniane, a kolejne Państwa wprowadzają podstawy kodowania do szkół. W Polsce także zaczynamy zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest rozszerzanie umiejętności o obsługę i tworzenie technologii. Prawdopodobnie jednak jeszcze minie trochę czasu, zanim każde dziecko od początku szkoły podstawowej będzie mogło kształcić w sobie tę coraz bardziej potrzebną umiejętność. Co to oznacza? Ano tyle, że jeżeli chcemy, aby nasze pociechy nadążały za trendami ogólnoświatowej edukacji, należy postawić na poszukanie im możliwości rozwoju już teraz.

zaprogramowania.comkodowaniedladzieci

Dlaczego warsztaty programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com?

Stawiamy na rozwój umiejętności komunikacji i pracy w zespole.

Nauka programowania dla dzieci w naszej szkole to praca w grupach o optymalnych rozmiarach, wystarczająco dużych, aby słuchacz mógł się czuć częścią grupy, a jednocześnie na tyle kameralnych, aby każdy słuchacz miał wystarczająco dużo indywidualnej uwagi od prowadzącego.

Dbamy o to, aby młodzi adepci programowania nie tylko polegali na swoim zrozumieniu istoty kodowania, ale i potrafili porozumiewać się w jasny sposób z innymi członkami kursów, przekazywali im swoje uwagi i pomysły, jak i nauczyli się słuchać innych.

Rozwijamy i budzimy talenty.

Zakłada się, że każde dziecko ma w sobie iskrę ścisłego geniuszu, jednak na pewnym etapie życia może być ona zduszona poprzez sztywne ramy nauki szkolnej. Powoduje to, że nawet najlepiej zapowiadający się młody ścisłowiec zaczyna mieć problemy z podstawami nauk takich jak matematyka, czy fizyka. Na naszych zajęciach stawiamy na praktykę oraz edukację poprzez rozrywkę i zabawę. Dzięki odpowiedniemu materiałowi nauczania, nasi słuchacze zostają zarażeni pasją odkrywania możliwości, jaką dają założenia królowej nauk, jak i są w stanie wydobyć z siebie i rozwijać zduszony płomyk ścisłego geniuszu.

zaprogramowania.comzajeciadodatkowedladzieci

Pomagamy oswajać się z przyszłością.

Dzisiejsze pokolenie urodzonych z tabletem w ręku doskonale radzi sobie z obsługą nowoczesnych urządzeń. Jest to ich swoista domena i warto ją rozwijać, jeżeli chcemy patrzeć w przyszłość. To do młodych ludzi, którzy nie boją się próbować i tworzyć należy przyszłość. Programista to według prognoz w ciągu najbliższych kilku dekad najbardziej pożądany zawód świata. Dlatego warsztaty programowania dla dzieci w Zaprogramowani.com przybliżają im świat cyfrowych możliwości, dają i wiarę w możliwości stania się nim kimś ważnym. Tym samym dajemy im przepustkę do świetnej przyszłości zawodowej.

Przekazujemy doświadczenie.

Szkoła Zaprogramowani.com jest jedną z pierwszych szkół zajmujących się już od lat edukacją programistyczną dzieci. Nasze doświadczenie z semestru na semestr pozwala nam kształtować coraz lepszy program i metody nauczania. Zatrudniamy wykładowców, którzy są aktywnymi zawodowo koderami. Dzięki temu nasi słuchaczem mają stały dostęp do informacji na temat zmian, nowych możliwości i praktyk.

Zapraszamy na nasze semestralne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w Katowicach, więcej na stronie https://katowice.zaprogramowani.com.