Dzielnica24.pl / Brynów - Załęska Hałda / Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

29 sierpnia 2016

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.

Właśnie wtedy zauważono, że poza poprawą ogólnego stanu oczu, pozwala ona także na wygładzenie zmarszczek na twarzy. Odkrycie to wywołało ożywione zainteresowanie tym środkiem oraz szereg badań klinicznych, których efektem stało się wykorzystanie toksyny botulinowej (botoxu) na cele kosmetyczne. Aktualnie jest ona środkiem stosowanym w wielu salonach kosmetycznych. Także jeżeli wybierzemy botox Katowice będzie oferowany w wielu tego rodzaju miejscach.

botox-katowiceDzięki zastosowaniu botoksu możliwa jest – wedle aktualnego stanu wiedzy medycznej – przede wszystkim likwidacja zmarszczek pojawiających się na czole (określanych często jako „lwie”, poprzeczne zmarszczki pomiędzy łukami brwiowymi), likwidacja tzw. „kurzych łapek”, zmarszczek dolnej powieki oka, zmarszczek na szyi, czy też zmarszczek nad górną wargą. Toksyna botulinowa pozwala także podnieść opadające kąciki ust. Nie ma określonego wieku, w którym wskazane byłoby użycie botoksu w celach estetycznych.

Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawiać się bowiem już u dwudziestoparoletnich kobiet i w ich przypadku poza zniwelowaniem już istniejących niedoskonałości, botox będzie mieć także znaczenie czysto profilaktyczne, zapobiegając powstawaniu kolejnych zmarszczek. Podobnie też – nie ma górnej granicy wieku, po przekroczeniu której nie byłoby możliwym zastosowanie toksyny botulinowej. Oznacza to, że z jej zalet skorzystać mogą także osoby w podeszłym wieku, o ile będą zainteresowane uzyskaniem pożądanego zwłaszcza przez kobiety w średnim wieku efektu estetycznego.

Przed każdym zabiegiem z wykorzystaniem botoksu przeprowadzany jest u pacjentki kompleksowy wywiad lekarski, mający na celu wykluczenie istnienia schorzeń lub stanów będących przeciwskazaniami do przeprowadzenia wybranego zabiegu. Także jeżeli zdecydujemy się na Katowice botox powinien być aplikowany przez lekarza, który zbada uprzednio stan skóry oraz dowie się, czy pacjentka nie cierpi na choroby uniemożliwiające wykonanie zabiegu albo też nie jest w ciąży lub też nie karmi piersią.

Po wykluczeniu przeciwskazań do zabiegu, następuje wstrzyknięcie preparatu zawierającego toksynę botulinową pod skórę w takiej ilości, aby twarz zachowała ruchomość. Przez kolejne kilka godzin zabronione jest masowanie twarzy oraz umieszczanie jej w takich pozycjach, które mogłyby spowodować spływanie preparatu do innych części twarzy. Pierwsze rezultaty zabiegu powinny pojawić się po 2 dniu od zabiegu, a wcześniej niż przed 2 tygodniami. Po tym czasie zalecana jest wizyta kontrolna u lekarza, który oceni rozłożenie botoksu oraz wykona ewentualne zastrzyki korekcyjne.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

brynow_003_mod

Wizualizacja kolejnego katowickiego węzła przesiadkowego „Brynów Pętla”

Na Platformie Konsultacji Społecznych mieszkańcy Katowic mogą zapoznać się z koncepcją i wizualizacją węzła przesiadkowego „Brynów Pętla”.