Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Bilet komunikacji miejskiej – jak zaoszczędzić?

Bilet komunikacji miejskiej – jak zaoszczędzić?

3 lipca 2017

Większość z nas, jeśli może, to lubi oszczędzać, również większość z nas korzysta z komunikacji miejskiej, nawet jeśli posiada samochód, bo taniej. Najczęściej oszczędzanie na komunikacji miejskiej przybiera formę zakupu biletu miesięcznego, który pozwala w skali miesiąca na zachowanie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Niektóre miasta pozwalają na zakup biletów kwartalnych czy też na tylko wybraną linią. Jednak to rozwiązanie sprawdza się, kiedy faktycznie jeździmy codziennie komunikacją miejską.

pexels-photo-1Co zrobić, jeśli w danym mieście nie mamy możliwości zakupu dziesięciu biletów w cenie ośmiu? Jazda bez biletu jest nieodpowiedzialna, mandaty wysokie. Możemy też zrezygnować z jazdy komunikacją miejską, co jest popularne szczególnie w lato, kiedy aż się prosi, aby jeździć rowerem albo biegać do pracy. Problem pojawia się, kiedy nie ma odpowiedniej ilości ścieżek rowerowych a w pracy nie ma jak się umyć i przebrać. Do tego nawet w lato nie zawsze jest ładna pogoda i trzeba wrócić do autobusu. Co wtedy?

Z pomocą przychodzą nam wtedy promocje organizowane albo przez dane miasto, co zdarza się dosyć rzadko, a darmowe przejazdy zwykle oznaczają wysokie zanieczyszczenie powietrza, ewentualnie jakieś święto miejskie, albo promocje różnych firm.

Od kilku lat możemy w Polsce korzystać z takich opcji, jak bilet w telefonie, co jest bezpieczną i wygodną metodą kupowania biletów. W końcu nie wszędzie są kioski i biletomaty, a i nie raz, nie dwa udało mi się uprać kupione wcześniej bilety. Nie jeżdżę też codziennie komunikacją, więc bilet miesięczny nie jest najkorzystniejszą opcją. W ostatnich dniach mPay ruszył z ciekawą promocją, bilety krótkookresowe kosztują złotówkę. Oznacza to, że jeśli jeździmy okazjonalnie to nie ma potrzeby zakupu sieciówki, kupno pojedynczych biletów wyjdzie nas znacznie taniej. W wypadku kiedy jeździmy codziennie też warto dokładnie zapoznać się z warunkami promocji i zobaczyć co się nam będzie bardziej opłacało. Nie trzeba się bać, bo poza dodaniem karty płatniczej, jako metody płatności, nie ma jakiś szczególnych wymogów. Nie musimy korzystać tylko i wyłącznie z określonego systemu na telefonie, czy mieć abonament u danego operatora (czy ogólnie mieć abonament). Wystarczy sama karta, smartfon i to, czy w danym mieście możemy korzystać z aplikacji mPay płatności mobilne do kupna biletów w telefonie. Sama promocja, poza promowaniem aplikacji, ma też na celu promowanie dojazdów do pracy komunikacją miejską. A, że nie udało mi się w regulaminie znaleźć haczyków to mogę polecić z czystym sercem.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Two dumbbells on the exercise bench. Gym equipment.

Ławeczka treningowa

Ławeczka treningowa to podstawowy element wyposażenia siłowni, wiele osób wybiera ją też do domowych siłowni. Choć wielu osobom ławeczka kojarzy się z wyciskaniem na klatę, to z użyciem tego przyrządu można stworzyć kompleksowy trening całego ciała.