Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Bilet komunikacji miejskiej – jak zaoszczędzić?

Bilet komunikacji miejskiej – jak zaoszczędzić?

3 lipca 2017

Większość z nas, jeśli może, to lubi oszczędzać, również większość z nas korzysta z komunikacji miejskiej, nawet jeśli posiada samochód, bo taniej. Najczęściej oszczędzanie na komunikacji miejskiej przybiera formę zakupu biletu miesięcznego, który pozwala w skali miesiąca na zachowanie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych. Niektóre miasta pozwalają na zakup biletów kwartalnych czy też na tylko wybraną linią. Jednak to rozwiązanie sprawdza się, kiedy faktycznie jeździmy codziennie komunikacją miejską.

pexels-photo-1Co zrobić, jeśli w danym mieście nie mamy możliwości zakupu dziesięciu biletów w cenie ośmiu? Jazda bez biletu jest nieodpowiedzialna, mandaty wysokie. Możemy też zrezygnować z jazdy komunikacją miejską, co jest popularne szczególnie w lato, kiedy aż się prosi, aby jeździć rowerem albo biegać do pracy. Problem pojawia się, kiedy nie ma odpowiedniej ilości ścieżek rowerowych a w pracy nie ma jak się umyć i przebrać. Do tego nawet w lato nie zawsze jest ładna pogoda i trzeba wrócić do autobusu. Co wtedy?

Z pomocą przychodzą nam wtedy promocje organizowane albo przez dane miasto, co zdarza się dosyć rzadko, a darmowe przejazdy zwykle oznaczają wysokie zanieczyszczenie powietrza, ewentualnie jakieś święto miejskie, albo promocje różnych firm.

Od kilku lat możemy w Polsce korzystać z takich opcji, jak bilet w telefonie, co jest bezpieczną i wygodną metodą kupowania biletów. W końcu nie wszędzie są kioski i biletomaty, a i nie raz, nie dwa udało mi się uprać kupione wcześniej bilety. Nie jeżdżę też codziennie komunikacją, więc bilet miesięczny nie jest najkorzystniejszą opcją. W ostatnich dniach mPay ruszył z ciekawą promocją, bilety krótkookresowe kosztują złotówkę. Oznacza to, że jeśli jeździmy okazjonalnie to nie ma potrzeby zakupu sieciówki, kupno pojedynczych biletów wyjdzie nas znacznie taniej. W wypadku kiedy jeździmy codziennie też warto dokładnie zapoznać się z warunkami promocji i zobaczyć co się nam będzie bardziej opłacało. Nie trzeba się bać, bo poza dodaniem karty płatniczej, jako metody płatności, nie ma jakiś szczególnych wymogów. Nie musimy korzystać tylko i wyłącznie z określonego systemu na telefonie, czy mieć abonament u danego operatora (czy ogólnie mieć abonament). Wystarczy sama karta, smartfon i to, czy w danym mieście możemy korzystać z aplikacji mPay płatności mobilne do kupna biletów w telefonie. Sama promocja, poza promowaniem aplikacji, ma też na celu promowanie dojazdów do pracy komunikacją miejską. A, że nie udało mi się w regulaminie znaleźć haczyków to mogę polecić z czystym sercem.

Więcej w kategorii Wydarzenia

forced-entry-1224446

Bezpieczeństwo we własnym domu

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i wiemy, że nic nam w nim nie grozi. To jest nasz azyl, do którego powinniśmy chętnie wracać z pewnością, że nic nam się nie stanie. Co więcej – powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby nawet z wakacji móc wracać ze spokojem, pewnym, że nasz dobytek znajduje się na swoim miejscu.