Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Bezpieczeństwo we własnym domu

Bezpieczeństwo we własnym domu

25 października 2017

Dom powinien być miejscem, w którym czujemy się bezpiecznie i wiemy, że nic nam w nim nie grozi. To jest nasz azyl, do którego powinniśmy chętnie wracać z pewnością, że nic nam się nie stanie. Co więcej – powinien być zabezpieczony w taki sposób, aby nawet z wakacji móc wracać ze spokojem, pewnym, że nasz dobytek znajduje się na swoim miejscu.

 

forced-entry-1224446Położenie domu

Dla bezpieczeństwa mieszkania istotne znaczenie ma jego położenie. Jeśli dom znajduje się na uboczu, a wejście do niego jest mało widoczne, zagrożenie włamaniem jest duże. Wtedy okazuje się, że drzwi antywłamaniowe to nie wszystko. Alarmy Katowice zapewniają dodatkową ochronę mienia.
 

Nie tylko włamania

Napad na mieszkanie to jednak nie jedyne zagrożenie dla domu. Alarmy oferowane przez Hunters w Katowicach sygnalizują nie tylko pojawienie się na naszej posesji niepowołanej osoby, ale także informują sygnałem dźwiękowym np. o pożarze. Systemy tego rodzaju mają dodatkową funkcję informowania straży pożarnej czy pogotowia ratunkowego o zaistniałym zagrożeniu. To dodatkowa funkcja, którą wyróżniają się produkty firmy Hunters.
 

Cel nadrzędny

„Nie muszę ochraniać domu, nie przechowuję w nim nic cennego” – myślą niektórzy. Nawet jeśli prawdą jest, że ich dobytek nie jest na tyle cenny (finansowo i emocjonalnie), aby wymagał dodatkowej ochrony, nie jest to powodem, aby zbagatelizować sprawę. Najważniejszym skarbem, jaki mieści w sobie każde mieszkanie, jesteśmy my sami. To my i nasi lokatorzy mamy czuć się bezpiecznie – chodzić spać ze spokojem, nie bać się zostawiać dzieci samych w domu. Dlatego tak ważne są alarmy. W Katowicach firma Hunters proponuje także takie systemy, które zastąpią niańkę – mogą Państwo spokojnie wyjść z domu na kilka godzin bez obaw, że Państwa dziecku stanie się coś złego.
 

Systematyczne kontrole

Alarmy w Katowicach poddawane są systematycznej kontroli. Firma Hunters regularnie sprawdza, czy mechanizm funkcjonuje prawidłowo – dlatego nie muszą się Państwo obawiać wystąpienia awarii. Takowe są szybko naprawiane. Alarmy w Katowicach posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty, które dopuszczają produkty do użytku. Jeśli więc są Państwo na etapie robienia remontu albo po prostu chcą poczuć się bezpiecznie, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu mieszkania, jakie może uchronić Państwa zdrowie i dobytek.

 

 

Więcej w kategorii Wydarzenia