Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Angielki przez Skype kontra angielski na żywo – plusy i minusy

Angielki przez Skype kontra angielski na żywo – plusy i minusy

17 stycznia 2018

Nauka języka angielskiego jest dla wielu osób priorytetem. Bez względu na wiek. Często jest tak, że w szkole, czy na studiach nie przykładamy się do nauki na tyle, na ile potem potrzebujemy. W dorosłym życiu zatem sięgamy do nauki po raz kolejny. Jednak nie zawsze mamy na to czas. Dlatego wiele szkół językowych wprowadza do swej oferty angielski przez Skype. Czy jest to metoda dla każdego? Co jest skuteczniejsze? Poniżej plusy i minusy obu rozwiązań.

 

15493713192_8c321c8891_bNative speaker – przez Skype czy na żywo?

Nauka z native speakerem jest bardzo dużym plusem w trakcie nauki angielskiego. Dostajecie możliwość osłuchania się języka w jego rzeczywistej formie. Nie takiej, która jest dostosowane dla ludzi nie znających języka. Często nauczyciele, starają się mówić w taki sposób, by uczniowie nie mieli problemu ze zrozumieniem ich. Ma to oczywiście swoje plusy i minuty. Rzeczywiście na początkowym etapie nauki jest to przydatne, nie każdy musi mieć przecież perfekcyjny akcent. Jednak w prawdziwym życiu możemy natknąć się na anglika, którego nie będziemy w stanie zrozumieć. Dlatego nauka z native speakerem jest dużą wartością. Jednak czy takie lekcje przez Skype są równie wartościowe jak te twarzą w twarz? Jak najbardziej! Ponadto ze Skypa możecie korzystać w dowolnym miejscu na świecie, głównie ze swojego domu. Mówienie w obcym języku w domowym zaciszu jest zdecydowanie mniej stresujące. Tak naprawdę wszystko zależy od tego, jakie są nasze preferencje. Czy lubimy rozmawiać z ludźmi przez internet, czy zdecydowanie bardziej wolimy kontakt osobisty.

Sprawdź ofertę na angielski przez Skype.

 

Oszczędność czasu i pieniędzy

Bardzo często jako element wymówki przed podjęciem nauki języka jest brak czasu oraz brak pieniędzy. Narzekamy na dojazd, pracę, brak możliwości spędzania wolnego czasu w sposób, jaki lubimy. Dlatego właśnie Skype jest w tym przypadku idealnym rozwiązaniem. Nie tylko nie wymaga od nas konieczności dojeżdżania do szkoły, spędzania cennego czasu w korkach czy czekając na przystankach, ale nie musimy nawet wychodzić z domu. Ponadto często taka nauka jest po prostu tańsza. Nauczyciel języka również może pracować z domu, dlatego szkoła nie musi wynajmować biura, płacić za każda kolejną godzinę lekcji i tym podobne. Jedynymi minusami, które może generować nauka przez Skype jest to, że Internet bywa awaryjny. Zdarza się, że niektóre lekcje odbywają się w bardziej niesprzyjających warunkach, sygnał zanika i pojawiają się zawieszenia na linii.

 

Więcej w kategorii Wydarzenia

yui

Wózek dla dziecka – na co zwrócić uwagę kupując?

Wybór odpowiedniego wózka jest bardzo ważny. Taki sprzęt powinien być nie tylko ładny, odporny na zabrudzenia i wytrzymały, ale ma przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo naszemu maluchowi. Jaki wybrać wózek dla dziecka i na co zwrócić uwagę przy jego kupnie?

:: Zaburzenia erekcji