Dzielnica24.pl / Wydarzenia / Altany z drewna

Altany z drewna

1 września 2017

Posiadanie altany we własnym ogrodzie niesie ze sobą wiele pozytywów. Przede wszystkim w końcu można mieć miejsce idealne do wypoczynku. Warto jednak mocno się zastanowić nad tym, w jaki sposób najrozsądniej można wybrać idealną altanę, z której na pewno będziemy zadowoleni.

Altana ogrodowa – wyjątkowa architektura do każdego ogrodu

Zanim zdecydujesz się na zamówienie pierwszej lepszej altany, warto mieć na uwadze to, że altana, altanie nie jest równa. Co to dokładnie oznacza? Przede wszystkim to, że możesz mieć do dyspozycji przeróżne typy altan, które w żaden sposób mogą nie być do siebie podobne.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań możemy podziwiać klasyczne altany, które nie są całkowicie zamknięte. Najczęściej są one opisane w planie sześciokąta lub ośmiokąta. Wbrew pozorom są to najlepsze rozwiązania, jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią. Jednak w środku takiej altany spokojnie znajdzie się sporo miejsca na ustawienie całkiem pokaźnego kompletu mebli ogrodowych.

Innym rodzajem altan ogrodowych, są altany całkowicie otwarte lub zamknięte. Te ostatnie często określane są mianem domków ogrodowych. W takim razie możemy łatwo się domyślać, że są wykorzystywane nie tylko do celów rekreacyjnych. Nie ma najmniejszego problemu, żeby w takich domkach z powodzeniem przechowywać różne narzędzia ogrodnicze oraz sprzęt sportowy. Ale jednak w tej chwili warto skupić się przede wszystkim na altanach, w których będziemy mogli bez problemu stworzyć miejsce do wypoczynku.

domek-tomek.jpg

Domek Drewniany TOMEK od Ogrodolandii

Ciekawym rozwiązaniem na pewno są pergole. Poniekąd można uważać je za altany całkowicie otwarte. Jednak z drugiej strony warto przyjrzeć się, że pergole w odróżnieniu od tamtych altan, nie posiadają zadaszenia. Ich głównym wyróżnikiem jest zatem dość prosta konstrukcja wykonana z drewna, również tego egzotycznego. W takim razie wypoczynek w takiej pergoli może być nieco zakłócony przelotnymi opadami deszczu, bądź też zbyt silnymi promieniami słonecznymi.

Ale z drugiej strony pergole mają również wiele ciekawych zalet. Do nich zalicza się chociażby większa elastyczność pod względem aranżacji pergoli. Ponieważ można z powodzeniem je obsadzić winoroślami lub innymi pnącymi gatunkami roślin. W ten sposób altanka stanie się przy okazji zielonym zakątkiem. Ciekawym pomysłem jest również przywieszenie do pergoli materiałów takich, jak moskitiery. Wtedy już na pewno nie będziemy narzekać na żadne owady, w tym przede wszystkim na komary. Osoby mające ogród doskonale wiedzą, że w czasie sezonu wakacyjnego często czeka ich walka z wszelkimi insektami. Jednak w ten sposób nie trzeba się obawiać, że wypoczynek na świeżym powietrzu w ogóle nie będzie możliwy.

Chcesz się dowiedzieć, w jakim miejscu z powodzeniem możesz zamówić altany ogrodowe, z których na pewno będziesz zadowolony? Warto mieć na uwadze jeden z najpopularniejszych sklepów internetowych – Ogrodolandia. To właśnie w tym miejscu znajdziesz wyjątkowo szeroki zakres możliwości do wyboru. Wśród nich znajdują się właśnie wcześniej wymienione altany ogrodowe, jak i również pergole. Zatem możesz spokojnie zastanowić się nad tym, jaka konstrukcja będzie Ci odpowiadać najbardziej.

Pamiętaj również, że zamawiając altany drewniane na wskazanej stronie internetowej przy okazji zyskujesz całkowitą gwarancję tego, że możesz modyfikować pewne elementy w drewnianej konstrukcji. Zatem masz wpływ między innymi na takie elementy, jak wybór konkretnego pokrycia dachowego, albo też wybór drewna, z jakiego w ogóle ta altana ma być wykonana. Nie ma także najmniejszych przeszkód ku temu, żeby modyfikować wielkość altany, czy też liczbę oraz rozmiary okien. W ten sposób przynajmniej będziesz mieć gwarancję tego, że zamówiona altana będzie spełniać dosłownie wszystkie Twoje oczekiwania.

Wyposażenie altany lub tarasu

Zanim tak naprawdę przejdziesz do zaplanowania wyposażenia altany lub tarasu, warto mieć w pierwszej kolejności na uwadze to, że warto zdecydować się na konkretny motyw przewodni. Na przykład zupełnie inaczej będziesz urządzać drewnianą altanę lub pergolę, a inaczej drewniany taras lub taras wykonany z kamienia.

deska-debowa.jpg

Deska Dębowa dostępna w ofercie ArtcoreStudio

Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Dobrze jest się zastanowić nad wyborem drewna do stworzenia swojego miejsca wypoczynkowego. Ponieważ wtedy na pewno taka przestrzeń będzie jeszcze przytulniejsza i bardziej elegancka. Zastanawiasz się nad tym, w jakim stylu urządzić taras i skąd wziąć odpowiednie drewno, które jednocześnie dopasuje się do całej Twojej wizji? Okazuje się, że bardzo wiele ciekawych inspiracji możesz z powodzeniem znaleźć między innymi na stronie internetowej firmy ArtcoreStudio.

Jest to firma, która zajmuje się dystrybucją wszelkiego rodzaju paneli oraz parkietów podłogowych – http://artcorestudio.pl/podlogi-drewniane/parkiety. W ten sposób możesz bardzo szybko zorientować się, jakie gatunki drewna będą interesować Cię najbardziej. Ponadto istnieje możliwość zamawiania rozmaitych odcieni desek drewnianych. Dlatego Twój taras lub wykończenie altany pod żadnym pozorem nie musi okazać się nudne, a już tym bardziej wpadające w odcień, który kompletnie Ci się nie podoba. Najważniejsze jest jednak to, by zrobić odpowiednie rozeznanie.

podloga-drewniana.jpg

Oczywiście należy mieć również na uwadze przede wszystkim to, że drewniane podłogi, które są proponowane na stronie internetowej, w żaden sposób nie nadają się do tego, by móc je wykorzystać na zewnątrz. W końcu drewno musi być odpowiednio zabezpieczone przed działaniem różnych czynników atmosferycznych. Na szczęście nie musimy się obawiać, że drewniany taras będzie gorszej jakości. Po prostu należy do jego budowy zamówić deski zaimpregnowane w odpowiedni sposób. Dzięki temu żadne warunki pogodowe nie będą przyczyniać się do powstawania destrukcyjnych zmian w wyglądzie tarasu.

Więcej w kategorii Wydarzenia

Traditional street market and ice skating rink in Main Market Square in Katowice, Poland at Christmas time.

Muzyka elektroniczna w Katowicach – sprawdź, na co wybrać się w grudniu

Mogłoby się wydawać, że to Mysłowice z festiwalem OFF rządzą, jeśli chodzi o elektronikę na Śląsku. Nie oznacza to jednak, że nie ma innych ciekawych imprez z muzyką elektroniczną w Katowicach. Sprawdźmy, co dzieje się tam w grudniu.