Dzielnica24.pl / Kultura / Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

11 kwietnia 2012

Z radością przedstawiamy konkurs czytelniczy przygotowany dla uczniów klas 4-6 katowickich szkół podstawowych. Jest to projekt skierowany zarówno do uczniów jak i ich rodziców/opiekunów. Udział w konkursie może przyczynić się do pięknego, rodzinnego spędzania czasu.

Organizatorzy konkursu: Biblioteka Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 1 w Katowicach zapraszają uczniów klas 4- 6 katowickich Szkół Podstawowych do wspólnej zabawy. Konkurs polega na czytaniu proponowanych przez Organizatorów książek oraz rozwiązywaniu testu do każdej z nich.  

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

· -pierwszy (etap szkolny)  – prowadzony przez nauczyciela ze szkoły ma zasadnicze znaczenie, a jego celem jest wyłonienie trójki półfinalistów, którzy przeczytali najwięcej książek z listy oraz indywidualnie zebrali największą sumę punktów z testów.

· -drugi (finałowy w SP1) w którym wyłoniony zostanie zwycięzca. Będzie miał formę drużynowych potyczek literackich połączonych z biesiadą rodzinną. Uczestnicy Finału mogą przyjść na turniej wraz z rodzicami/opiekunami, którzy będą wspierać ich poprzez doping oraz pomoc w realizacji niektórych zadań. Dodatkową atrakcją Finału będzie występ zespołów artystycznych i wspólna muzyczna zabawa.

Dozwolona jest wspólna prac dzieci wraz z rodzicami/opiekunami przy rozwiązywaniu testów. Etap szkolny konkursu trwa do 15 maja 2012 r.

Więcej w kategorii Kultura

27808947315_16c11705e5_z

Jak ładnie oświetlić ogród wokół domu? Dobieramy odpowiednie lampy

Światło w ogrodzie to nie tylko kwestia estetyki, pozwala ono również poczuć się bezpieczniej po zmroku. Dzisiaj do wyboru mamy szeroką gamę różnego rodzaju zewnętrznych artykułów oświetleniowych. Na co warto się zdecydować?

:: „Dolina Bogów”