154 bez zmian

21 grudnia 2012

Wraz z wrześniową zmianą rozkładu jazdy KZK GOP linia autobusowa 154 definitywnie ominie przystanek przy ul. Kłodnickiej.

We wrześniu na wniosek mieszkańców Brynowa zmianie uległa trasa przejazdu autobusu linii 154. KZK GOP zdecydował się do trasy przejazdu dodać przystanek przy ul. Rolnej, jak się okazało kosztem likwidacji postoju m. in. przy ul. Kłodnickiej.

Mieszkańcy Ligoty postanowili wziąć sprawę w swoje ręce i podobnie jak mieszkańcy Brynowa wystosowali oficjalne pismo do władz KZK GOP z prośbą o przywrócenie przystanku przy ul. Kłodnickiej. Pod pismem udało się zebrać 300 podpisów. Niestety, przystanek nie zostanie przywrócony  – to już oficjalna decyzja przewoźnika. Podczas spotkania z mieszkańcami przedstawiciele KZK GOP  zagwarantowali jednak ponowną analizę przebiegu tras przejazdu komunikacji miejskiej przez dzielnicę, tak by zminimalizować powstałe niedogodności.

Więcej w kategorii Brynów - Załęska Hałda

botox-katowice

Botox Katowice – czy to bezpieczne?

Substancja nazywana w obrocie konsumenckim potocznie botoksem (botoxem) określana jest tak naprawdę ściślej jako toksyna botulinowa oraz stosowana od wielu lat w branży kosmetycznej przy niektórych z zabiegów stosowanych w celu poprawy stanu skóry, w tym zwłaszcza – niwelacji pojawiających się zmarszczek oraz odmłodzenia skóry. Pierwotnie substancja ta wykorzystywana była jednakże w innych dziedzinach – neurologii i okulistyce, gdzie stosowano ją do usuwania nadmiernego napięcia mięśniowego u chorych na porażenie mózgowe dzieci oraz u ludzi znajdujących się w stanie po udarze mózgu. W okulistyce z kolei służyła ona do leczenia zeza.